KURALLAR

Aşağa gitmek

KURALLAR

Mesaj  ElSaBBaH Bir C.tesi Eyl. 15, 2007 2:19 am

§1 - Hesaplar (Kayıtlar)

Her oyuncu, her bir oyun dünyasında, ancak bir kayıt sahibi olabilir. Bir kayıt, ancak o kaydın üzerine kayıtlı olduğu kişi tarafından yönetilebilir. Bir kaydın, birden fazla oyuncu tarafından yönetilmesi kesinlikle yasaktır.

İstisna: "§2 Kayıt Bakıcılığı"


§2 - Kayıt Bakıcılığı

'Kayıt Bakıcılığı' bir hesabın belirli bir süre için, bir başka kullanıcıya devredilmesidir. Bir kaydı, bakıcısına "Ayarlar -> Tatil Modu" seçeneğini kullanarak devredebilirsiniz. Bakıcılık kuralları aşağıdaki gibidir;

I-) Bir oyuncu, aynı anda en fazla bir (1) kayda bakıcılık yapabilir.

II-) Bakıcılık yapan oyuncunun hesabı ile, bakıcılık yaptığı hesap arasında, doğrudan veya dolaylı şekilde herhangi bir işlem yapılması kesinlikle yasaktır. (Örn: Ticaret, Nakliye, Askeri destek, Saldırı vb.)

III-) Bakıcılık yapan oyuncu, bakıcılık yaptığı kayıt ile II. maddeyi ihlal etmeyecek ve oyun teknik akışına zarar vermeyecek şekilde rutin işlemleri gerçekleştirebilir. (Örn: Yağma, Saldırı, Ticaret, Askeri destek vb.)

IV-) Bir oyuncu, hesabına en fazla 7 gün bakıcılık yaptırabilir. 7 günden uzun sürelerde "Uyku Modu" kullanılmalıdır.

V-) §2. kuralın beyan ettiği tüm yasaklar, bakıcılığın bitiminden sonraki 24 saat için de geçerliliğini korur.

§3 - Bağlantı Paylaşımı

I-) Aynı internet bağlantısını paylaşan hesaplar arasında, doğrudan veya dolaylı şekilde herhangi bir işlem yapılması kesinlikle yasaktır. (Örn: Ticaret, Nakliye, Askeri destek, Saldırı vb.)

II-) Eğer bağlantı paylaşımı söz konusu ise, bunu "Ayarlar -> İnternet Bağlantı Paylaşımı" seçeneğini kullanarak bildirmek zorundasınız.

İstisna: Büyük bir şirket içerisinden (çok bilgisayar) bulunan (>10) bir organizasyon ise (üniversite, kütüphane, şirket binası vs.) bunun için de bildirmenize gerek yoktur.

Bilgi: İlk 3 kuralın herhangi bir şekilde ihlal edilmesi halinde, olaylar "Multi-Kayıt" (Bir kullanıcının, birden fazla kayda sahip olması) kapsamında değerlendirilecektir.

§4 - Multi-Kayıt

Yukarıda ki, §1, §2 ve §3 numaralı kuralların, herhangi bir şekilde ihlal edilmesi halinde ilgili kullanıcılar bu tanım kapsamında cezalandırılacaklardır.

Multi-Kayıt kapsamında verilecek olan ceza direkt "Kapatma" veya "Hesabın Yeniden Başlatılması" olabilir, bu konu Operatörlerin insiyatifine bırakılmıştır.

§5 - Tehdit/Şantaj/Hakaret/İllegal İçerik

"Sanal Hayat"(siber) ile "Gerçek Hayat"(fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır. Bu bağlamda oyun ile her şekilde ve her biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı Gerçek-Hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj ve/veya hakaret, uygunsuz nick, mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç-gereç genel ahlaka aykırı biçimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi tutum belirtilen hesapların kapatılması ile cezalandırılır. Bu kural ve cezai yaptırım KlanSavaşları forumu için de geçerlidir.

** Ayrıca, (****** gibi) ismini/ünvanını kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan/olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/ünvanlarının yazı/mesaj/rumuz(nick) ve/veya kullanıcı kontrolunde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve bu maddenin ihlali cezalandırılır.

Örn: Herr Führer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya terör örgütü isimleri...


§6 - Oyun Tekniğine Müdahale

Yüklenmeler veya metodlar normal oyun akışını bozabilir veya aksatabilir. Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı-otomatik (partiküler) veya tam otomatik skriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabanı veya dahili komutları ile işlem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazılım tamamen yasaktır. Oyun yalnızca internet-gezgini (browser) üzerinden oynanabilir. Robot programlar (Bot), herhangi bir otomasyon ve benzeri herşey yasaktır. Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz, bu kesinlikle yasaktır. Her kullanıcı bulduğu hataları oyun yöneticilerine mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan vb. faydalanarak oyun-içinde avantaj sağlamak, ilgili hesabın (hesapların) kapatılması ile sonuçlanır.


§7 - Kararların Kaldırılması/Geri Alınması

Bir oyun operatörünün sorumluluk alarak vermiş olduğu bir karardan 'ancak' kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (sgo/ga) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.


§8 - Pushing (Takviye)

Bir oyuncunun, herhangi bir karşılık almadan, bir diğer oyuncuya kaynak aktarması "pushing" kapsamına girer. Bir oyuncunun, kendisinden yüksek puanlı bir başka oyuncuya pushing yapması kesinlikle yasaktır ve hesap kapatılması ile cezalandırılır.

İstisna: Ancak, yüksek puanlı oyuncunun aldığı kaynağı iade etmesi karşılığında hesabını geri alması mümkündür. Fakat oyuncu, bu istisnanın uygulamaya geçmesini talep edemez. Bu durum Operatör insiyatifine bırakılmıştır.

§9 - İade

Herhangi bir oyuncu herhangi bir şekilde sunucu çöküşünden veya program hatasından olumsuz etkilenirse, kaydının ve durumunun tekrar bu sorundan önceki hale getirilmesini talep edemez. Hangi şartlar altında, ve ne derece geri iadenin yapılacağina ancak Oyun Yöneticileri karar verir.

Not: Kural ihlalleri vb. durumlarda hesaplar silinebilir, düzenlenebilir veya cezalandırılabilir. 21 gün boyunca kullanılmayan hesaplar, inaktiflik sürecinin bitmesi sebebi ile silinir.


§10 - Kurallar

Gameforge ve/veya Klan Savaşları takımı olarak 'biz', herhangi bir duyuru veya bildirim yapmadan oyun kurallarında herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutarız.
avatar
ElSaBBaH
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 44
Yaş : 38
Location : Baskent
Kayıt tarihi : 05/09/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz