GECE AVCILARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saldırı köyü --- ordu önerileri

Saldırı köyü --- ordu önerileri Empty Saldırı köyü --- ordu önerileri

Mesaj  ElSaBBaH C.tesi Eyl. 15, 2007 1:31 am

***Alıntıdır

Saldırı Köyü

1.köy tipi:17000 baltacı 250 şahmendar (kışla:39gün ; atölye:7,5gün) (saldırı gücü:680k - genel savunma:170k ; atlılara karşı savunma:85k)
*Bu köy tipi saldırı gücü olarak en güçlü köy tipidir yalnız üretim süresi olarak en uzunudur.Aynı zamanda saldırı gücünün büyüklüğü hariç saldırılan köyün savunmasına göre bu güç değişebilir.Mızrakçıların ve hafifatlıların yoğun olduğu köylerin yok edilmesinde en önemli filo budur.

2.köy tipi:8000baltacı 250şahmendar 2250 hafifatlı (kışla:18,5gün ; atölye:7,5gün ; atçiftliği:12gün) (saldırı gücü:530k - genel savunma:170k ; atlılara karşı savunma:110k)
*Bu köy tipide yeterli madeni olup genelde kaybettiği saldırı filosunu tekrar hızlı bir şekilde geri kazanmaya yada yeni aldığı köye acil saldırı filosu kurmaya çalışan oyuncuların köy seçimi olmalıdır.Üretim süresi minumumdur.Filo saldırı gücüde yukarıda 2 köye nazaran daha düşüktür.Ama üretim hızı ve karşı köylerin savunmasının degişkenliğine göre birçok avantaj barındırır.

3.köy tipi:8000 baltacı 250 şahmendar 1500 ağıratlı (kışla:18,5gün ; atölye:7,5gün ; atçiftliği:15,5gün) (saldırı gücü:545k - genel savunma:380k ; atlılara karşı savunma:160k)
*Bu köy tipi ortalama sürede ve ortalama saldırı gücünde olan köy tipidir.Atçifliğindeki üretim süresiyle kışladaki yük alınmıştır.Aynı zamanda ağır atlılar sayesinde minimalde olsa savunma sağlanmıştır.Yinede savunma köyünün desteğine muhtaçtır.

4.köy tipi:4250 hafifatlı 250 şahmendar (atçiftliği:23,5gün ; atölye:7,5gün) (saldırı gücü:425k - genel savunma:170k ; atlılara karşı savunma:127k)
*Bu köy tipi atlı savunma puanının düşük yada az olduğu köylere karşı oldukça güçlü bir fiodur.

5.köy tipi:2850 ağıratlı 250 şahmendar (atçiftliği:31gün ; atölye:7,5gün) (saldırı gücü:427k - genel savunma:570k ; atlılara karşı savunma:228k)
*Bu köy tipi atlı savunma puanının düşük yada az olduğu köylere karşı oldukça güçlü bir fiodur.yalnız üretim süresi olarak en uzun atlı saldırı köyü tipidir.Birinci köy tipine göre yani hafifatlı'ya göre defansif özelliğinden dolayı avantajı çok daha fazladır.

Saldırı köy tipleri ile ilgili açıklamalar:Birinci köy tipindeki filo yani full baltacıdan oluşan filoya ihtiyacınız mutlaka olucaktır.Benim önerim 1 adet 1.köy tipine,1 adet 2.veya3.köy tipine,1 adet'te 4.veya5. köy tipine sahip olmanız.Bunu şu şekilde açıklıyabilirim;
Karşı tarafın savunmasındaki asker seçimine göre eğer hafifatlı ve mızrakçı yoğunluktaysa 1. köy tipi.Eğer karşı tarafta dağınık bir askeri düzen varsa muhtemelen 2.veya3.köy tipi daha etkili olucaktır.Eğer kılıçustası ve ağıratlıdan oluşan bir birlik karşınızda varsa 4.ve5. köy tipi filo daha başarılı olucaktır.
Hafifatlı ağıratlı seçiminde dikkat edilmesi gereken husus maden durumunuzdur.Eğer maden probleminiz hiç yoksa ağır atlıları tercih etmeniz sizin defansta yararınıza olucaktır.Eğer maden probleminiz varsa ılk önce 1.köy tipinden başlamanızı tavsiye ederim böylece bina kademleri için madeniniz kalır. Savunma filolarına nazaran saldırı filolarında kayıplar daha fazla olacağı için saldırı filonuzun tipini çok sık değiştirebilirsiniz.
Bu arada ağır atlının saldırı birim gücü 150 gereken işçi sayısı 6, hafifatlı saldırı birim gücü 100 gereken işçi sayısı4'tür.Yani hafifatlı ile ağır atlının saldırı gücü 1 birim işciye göre hesaplanırsa aynıdır.Bu yüzden ağır atlının defanstaki avantajları hariç hafif atlıya göre saldırıda hiçbir artı özelliği yoktur.Ve birim başına maliyet daha yüksektir.Ganimet olarak zengin olan arkdaşlar ağır atlı olan köyleri,orta düzeyde olanlar hafifatlıları, ganimet eksiği çok olanlar 1.tipi tercih edebilirler.
ElSaBBaH
ElSaBBaH
Admin
Admin